Poza projektami wnętrz wykonuję wizualizacje na zamówienie, propozycje układów funkcjonalnych, zmiany deweloperskie oraz konsultacje wnętrzarskie. Wkrótce pojawią się również moje inne pomysły na współpracę, które jeszcze dopracowuję.

Jakie inne usługi oferuję?

Wiem, że w internecie znajdziesz propozycje wykonania projektu za 20 zł/m2. Ale zastanów się, co oferuje taka opcja? Kto za tym stoi i jakie ma doświadczenie?

Jestem architektem, od kilku lat wykonuję projekty wnętrz. Wykształcenie zdobyłam naprawdę ciężką pracą. Programy, w których pracuję też nie są tanie, nie wspominając nawet o sprzęcie komputerowym. Dodatkowo ciągle się szkolę i poszerzam swoją wiedzę, aby moje projekty były coraz lepsze. Cena jest uzasadniona moim doświadczeniem i wykształceniem, a są to aspekty, za które chcemy być doceniani. Poza tym moja praca zdejmuje z Ciebie dużą odpowiedzialność, pozwala Ci zaoszczędzić sporo czasu (a jak wiemy: czas to pieniądz) oraz zapewnia spory komfort i wygodę. Więcej o tym jakie korzyści wynikają ze współpracy ze mną znajdziesz w punkcie: Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz.

Dlaczego projekt wnętrza tyle kosztuje?

Dodatkowo płatne są usługi wykraczające bezpośrednio poza sam projekt wnętrza. Mówię tutaj między innymi o wszelkiego rodzaju ekspertyzach (np. budowlanych, pożarowych), projekcie instalacji wod.-kan. (jeśli koncepcja wymaga przeniesienia pionu kanalizacyjnego) lub projekcie budowlanym (jeśli zmiany wymagają zgłoszenia lub pozwolenia na budowę).

Czego nie obejmuje cena za projekt wnętrza?

Zadajesz dzisiaj trudne pytania . Niestety tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od zakresu prac remontowych, powierzchni mieszkania oraz użytych mebli i materiałów. Ważne, żebyś na początku naszej współpracy określił/a budżet. Jestem wtedy w stanie mniej więcej dopasować do niego wszystkie elementy. Kompleksowy wariant projektu zawiera kosztorys szacunkowy, który na każdym etapie remontu pomoże Ci zweryfikować czy nie przekraczasz budżetu. Co jest równie ważne, w kosztorysie zawsze umieszczam pełną cenę za produkt. Nie uwzględniam promocji, więc finalny koszt wykańczania domu może być niższy niż ten zakładany.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Bo to się zwraca. Owszem. Estetyczne mieszkania znacznie szybciej są wynajmowane oraz mają wyższy czynsz. Pamiętaj, że projekt takiego lokalu nie musi być drogi w wykonaniu. Razem jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze dopasowane do Twojego budżetu, ale jednocześnie atrakcyjne wizualnie dla wynajmującego.

Dlaczego warto zadbać o wystrój mieszkania na wynajem?

Jest wiele powodów, dla których warto. Przede wszystkim dla wygody. Dowiesz się jak będzie wyglądać Twój dom jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, a sam projekt ułatwi Ci znacznie przejście przez ten trudny proces.

Dodatkowo masz pewność, że Twoim domem zajmie się specjalista (oczywiście, jeśli wybierzesz odpowiedniego architekta ). Współpraca zaowocuje estetycznym i funkcjonalnym wnętrzem, które spełni Twoje marzenia i będzie cieszyć przez lata. Ponadto nie musisz się martwić wszystkimi szczegółami, rozwiązywać problemy, których nie ma oraz znać się na wszystkim! Zostaw to mnie.

Kolejnym powodem jest oszczędność czasu. Nie musisz szukać inspiracji oraz każdego mebla i materiału w sklepach (których w dzisiejszych czasach jest strasznie dużo). W szczególności mężczyźni nie znoszą tego etapu aranżowania domu. Poza czasem zaoszczędzisz też pieniądze, ponieważ błędy kosztują. Wiedzą o tym ci, którzy przemalowywali pokój po kilku tygodniach lub zwracali nowe meble, które jak okazało się, jednak nie pasują .

Dokładniej i bardziej graficznie całość przedstawiłam Ci tutaj.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

To nie koniec współpracy. W przypadku projektu wykonywanego stacjonarnie otrzymujesz ode mnie jedną wizytę na budowie w celu zweryfikowania i omówienia postępu prac. Termin ustalamy wspólnie. Zawsze chętnie odpowiadam na pytania, wyjaśniam niejasności lub pomagam w rozwiązaniu problemów, które wynikną w trakcie przeprowadzania prac remontowych. Nie musisz się martwić, że zostaniesz ze wszystkim sam/sama.

Co po zakończeniu prac projektowych?

I jednej i drugiej. Dostaniesz ode mnie wydrukowany projekt oraz pliki na nośniku pamięci. W przypadku projektu online wysyłam paczkę kurierem na wskazany adres.

Czy otrzymam projekt wnętrza w formie papierowej czy elektronicznej?

Oczywiście, że tak. Wykonuję również projekty samych łazienek, kuchni czy sypialni. Przykłady mojej pracy znajdziesz tutaj.

Czy można zamówić projekt jednego pomieszczenia?

Po wstępnej rozmowie oraz analizie Twoich potrzeb kreuję koncepcję projektową. Zgodnie z umową daję Ci dwie tury poprawek. Jeśli zastanawiasz się, czy to wystarczy, to odpowiem, że tak. W mojej pracy nie spotkałam się do tej pory z sytuacją, żeby taka ilość nie była wystarczająca.

Ile poprawek zawiera projekt?

Współpracę zaczynamy podpisaniem umowy o prace projektowe. 

Na czym oparta jest współpraca?

Jeśli interesuje Cię projekt stacjonarny to proponuję spotkanie w miejscu, które będę projektować. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ od razu mogę przeprowadzić inwentaryzację. Takie spotkanie skraca cały proces projektowy i jest komfortowe dla obu stron. Poza tym pracuję sama, więc często dojeżdżam do klienta w godzinach wieczornych. To rozwiązanie cenią sobie klienci zajęci pracą w ciągu dnia.

Gdzie odbywa się pierwsze spotkanie z architektem wnętrz?

Przede wszystkim warto spisać myśli, najlepiej w gronie rodziny lub lokatorów, których będzie dotyczył projekt. Przeanalizujcie wasze upodobania, potrzeby, marzenia i oczekiwania. Mile widziane są wszelkiego rodzaju inspiracje wizualne. Mogą to być zdjęcia wnętrz, ale również Wasze ulubione zestawienia kolorystyczne. Bardzo pomocna jest również lista rzeczy zakazanych. Każdy z nas ma swój znienawidzony kolor. Jeśli nie masz ogólnej wizji swojego domu, nic nie szkodzi. Znajdę dla ciebie idealne rozwiązanie.

Jak przygotować się do pierwszego spotkania z architektem wnętrz?

Każdy proces projektowy przebiega podobnie. Zaczyna się rozmową, podczas której omawiamy wytyczne i oczekiwania, później tworzę koncepcję projektową, nad którą razem pracujemy, wprowadzamy zmiany, ulepszenia, aż jej wygląd zadowoli obie strony.

Dokładniej i bardziej graficznie cały projekt przedstawiłam Ci tutaj.

Jak wygląda proces projektowania wnętrza?

To oczywiście zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od powierzchni, jaką obejmuje projekt; od wybranego pakietu (koncepcyjny czy kompleksowy) oraz od decyzyjności klienta. Owszem, to ma również wypływ na to, jak szybko skończymy projekt. Zwyczajowo zostawiam Ci tydzień na przemyślenie koncepcji lub zmian w niej wprowadzonych. Oczywiście, jeśli potrzebujesz więcej czasu, nie ma problemu. Jestem tu dla Ciebie! Musisz jednak mieć na uwadze, że cały harmonogram się wydłuży, a co za tym idzie, później otrzymasz projekt. Dlatego warto sprawnie podejmować decyzje.

Mówiąc bardzo ogólnie mały projekt koncepcyjny łazienki czy sypialni może trwać w sumie około miesiąca, a duży projekt kompleksowy domu kilka miesięcy, nawet pół roku.

Ile trwa projektowanie wnętrza?

Jak najszybciej oczywiście. Warto zacząć pracę nad koncepcją na wczesnym etapie budowy, gdy jeszcze można wprowadzić niewielkie zmiany, chociażby w instalacjach. Jeśli planujesz zmienić wnętrze nieruchomości z rynku wtórnego, odezwij się do mnie kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem prac remontowych. Więcej o czasie potrzebnym na wykonanie projektu w punkcie Ile trwa projektowanie wnętrza.

Kiedy warto zgłosić się do projektanta wnętrz?

To drugi wariant współpracy. Konsultacje przeprowadzamy telefonicznie oraz mailowo, a swoją pracę wykonuję na rzucie dostarczonym przez klienta.

Więcej o projekcie online znajdziesz tutaj.

Czym jest projekt online?

To po prostu wariant projektu wnętrz, który tworzę w oparciu o spotkania, rozmowę z klientem (twarzą w twarz) oraz sama wykonuję inwentaryzację (oczywiście, jeśli jest taka możliwość).

Stacjonarnie pracuję na terenie województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego, ale jeśli projekt dotyczy większej powierzchni, mogę dotrzeć również dalej. Jeśli nie masz pewności czy Twoja lokalizacja odpowiada temu wariantowi, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub przez formularz kontaktowy, który znajdziesz tutaj.

Więcej o projekcie stacjonarnym znajdziesz tutaj.

Czym jest projekt stacjonarny?

Projekt kompleksowy jest znacznie bardziej rozbudowanym wariantem. Poza zakresem wersji koncepcyjnej znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne rysunki wykonawcze (ich zakres zależy od specyfiki projektu), które ułatwiają przeprowadzenie remontu; rysunki ścian charakterystycznych, na których rozrysowuję drobne szczegóły; szkice mebli na wymiar, które ułatwiają pracę stolarzowi; propozycje małych dodatków (takich jak donice, wazony, świeczniki) oraz kosztorys szacunkowy.

Więcej o projekcie koncepcyjnym i kompleksowym znajdziesz tutaj.

Co zawiera projekt kompleksowy?

Projekt koncepcyjny, jak sama nazwa wskazuje przekazuje ogólną koncepcję wnętrza głównie poprzez wizualizacje. Dodatkowo, aby ułatwić Ci przeprowadzenie zmian w domu, dostaniesz ode mnie listę materiałów i mebli użytych w projekcie oraz układ funkcjonalny, na którym rozrysowuję, gdzie znajdują się poszczególne elementy wyposażenia.

Więcej o projekcie koncepcyjnym i kompleksowym znajdziesz tutaj.

Co zawiera projekt koncepcyjny?

FAQ

Masz pytania?

Ja mam odpowiedzi!

N2 STUDIO Natalia Nawrot

NIP: 991 05 41 588

REGON: 38 99 43 875

Kontakt

+48 789 497 381

studio@nkwadrat.com